Alergia, czyli choroba cywilizacyjna XXI wieku

Alergia, czyli choroba cywilizacyjna XXI wieku

Alergia, czyli choroba cywilizacyjna XXI wieku

Alergia jest to nadwrażliwość oraz nadmierna reakcja organizmu na takie alergeny jak: bakterie, wirusy, pokarmy, lekarstwa, pyłki, pleśń, roztocze, czy też zanieczyszczenia. Obecnie nazywana jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Jak jej zapobiec? Jak sobie z nią radzić? Najlepiej poprzez ograniczenie czasu ekspozycji na alergeny. Nasze urządzenie neutralizuje przedostawanie się tego typu alergenów z zewnątrz 

do wewnątrz. Eliminuje alergeny z powietrza. 

Alergia - co to takiego? 

Obecnie alergia nazywana jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku, ponieważ dotyka wielu osób. Jest definiowana jako nadmierna odpowiedź układu immunologicznego na czynniki zewnętrzne. W praktyce oznacza to, że objawia się swędzeniem, pieczeniem, łzawieniem, kichaniem, katarem, jak również reakcjami skórnymi. W zależności od tego w jaki sposób reaguje na nią dana osoba, dolegliwości dotyczą dróg oddechowych, oczu, nosa, skóry. Zazwyczaj ma ona łagodny, ale bardzo uciążliwy wymiar. W medycynie zdarzają się również przypadki ciężkiej alergii, która prowadzi do wstrząsu anafilaktycznego, a nawet do śmierci. 

W jaki sposób rozpoznać alergię?

U każdego objawy alergiczne objawiają się inaczej oraz w innych odstępach czasowych. Zazwyczaj wszelkie symptomy alergii pojawiają się na skutek kontaktu z alergenem. 

W ustaleniu czynnika odpowiedzialnego za alergie odpowiada między innymi test skórny, jak również pomiar poziomu specyficznych przeciwciał IgE, badanie serologiczne oraz próby ekspozycyjne.  

Alergia - jak ją wyleczyć? 

Nie da się całkowicie i definitywnie wyleczyć alergii. Dlatego też tak ważne jest jej zapobieganie i stosowanie na przykład urządzeń, które neutralizują przedostawanie się pyłów i zanieczyszczeń z zewnątrz. Zazwyczaj jest ona częścią życia danej osoby. W celu zmniejszenia objawów tej choroby stosuje się leczenie farmakologiczne. Alergia w dużej mierze pogarsza komfort życia i jest pewnego rodzaju obciążeniem dla każdej osoby, która się z nią zmaga. Dlatego też jej szybkie rozpoznanie, wdrożenie sposobu leczenia, czy też zapobieganie na wielu płaszczyznach to najlepsze rozwiązanie żeby z nią skutecznie walczyć.

Nasze rozwiązania to jeden z najlepszych wyborów na skuteczną ochronę przed czynnikami alergizującymi w domu i biurze, a tym samym stanowi barierę przed  alergią - chorobą cywilizacyjną XXI wieku. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. 

Wszystkie komentarze

  1. adfasewrgewtrbg wtebwte