Nawiewnik z Filtrem Absolutnym GE-NFA

Produkt na zamówienie

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Szybka dostawa

Przeznaczenie

Stosuje się je w obiektach o zwiększonych wymaganiach jakości powietrza np. szpitalach, laboratoriach ze względu na zachowanie czystości badanych próbek oraz ograniczeniu wydostawania się na zewnątrz szkodliwych zanieczyszczeń, pomieszczeniach związanych z przemysłem żywieniowym i farmaceutycznym, pomieszczeniach do montażu mikroelektroniki. Zastosowanie filtra absolutnego klasy H13 zapewnia bardzo wysoki stopień czystości powietrza nawiewanego.

Wykonanie 

Nawiewniki GE-NFA produkowane są z bocznym okrągłym króćcem podłączeniowym. Skrzynka rozprężna jest standardowo wykonana ze stali ocynkowanej. Na zamówienie może być wykonana ze stali nierdzewnej. Skrzynka posiada otwory do podłączenia presostatu różnicowego. Filtr osadzony jest w obudowie na specjalnej ramie i mocowany kluczem sześciokątnym za pomocą dostarczanych luzem narożników z wkrętami dociskowym. Filtr powietrza wykonany jest w klasie H13 wg normy PN EN 1822: 2009 w obudowie z blachy ocynkowanej z uszczelką płaską o 2 VENTOM Sp. z o.o. Rzeszów 35-083, ul. Bieszczadzka 11, tel. 17 864 11 47, +48 513 070 712 grubości 8 mm z wysokiej jakości neoprenu. Weryfikacja stopnia zanieczyszczenia filtra powietrza jest możliwa za pomocą presostatu różnicowego podłączonego do otworów w obudowie skrzynki. W celu optymalnej pracy nawiewnika zaleca się stosowanie presostatu różnicowego. Skrzynki rozprężne są wyposażane w anemostaty do montażu sufitowego z serii GE-NW lub kratkami wentylacyjnymi z blachy perforowanej. Nawiewniki standardowo są wykonane ze stali lakierowanej proszkowo na kolor biały RAL9016. Na zamówienie możliwe jest lakierowanie nawiewnika na inny kolor RAL lub w wykonaniu ze stali nierdzewnej.

Montaż 

Skrzynka NAF posiada cztery otwory Ø8 do montażu za pomocą zawiesi. Panel czołowy montuje się do skrzynek rozprężnych dla wymiarów kwadratowych filtra A=B na śrubę centralną do konsoli w skrzynce, a dla wymiarów prostokątnych filtra A≠B wkrętami poprzez otwory w ramce anemostatu. W otwory pod presostat należy podłączyć przewody przy pomocy szczelnych króćców.

Przepływ powietrza i opory filtrów. 


10000 Przedmioty

Szczegółowe odniesienia